Osnivanje prvog Rotary kluba u Pančevu 1931. godine

Predavanje Dejana ČikareGosti naseg Rotary kluba bili su Milan Marić, predsednik Rotary kluba Beograd Stari Grad i Prof. dr. Dejan Čikara takođe iz RC Beograd Stari Grad. Prof. dr. Dejan Čikara nam je u video prezentaciji prikazao najznačajnije detalje o osnivanju Rotary klubova u bivšoj Jugoslaviji, zabrani njihovog delovanja kao i o reosnivanju prvih klubova posle pada komunizma.
Saznali smo dosta novih podataka o osnivanju prvog Rotary kluba u Pančevu koji je čarterovan 5. juna 1931 godine sa 33 člana. Naš klub upravo ove godine obelezava 80 godina od osnivanja i 8 godina od reosnivanja.

Gosti naseg kluba ove veceri bili su članovi Rotarakt kluba Pančevo kao i članovi Rotary kluba Mihajlo Pupin iz Pančeva.

 

District 2483

Sastanci:

Utorak, 20h
Stara pivara, Nikole Tesla 2, Pančevo